Хмельницький обласний художній музей

Інфо: 

     Хмельницький обласний художній музей — обласний художній музей у місті Хмельницькому; місцеве зібрання творів мистецтва, з акцентом на висвітлення напрямів сучасного українського художнього мистецтва.
     Датою створення Хмельницького обласного художнього музею вважається 1986 рік, коли було ухвалено рішення про відкриття у місті обласного художнього музею. Однак заклад відчинив свої двері для відвідувачів уже за незалежності України — у 1992 році. До того часу тривали пошук відповідного приміщення, потому реконструкція будинку, що за понад столітню свою історію знав чимало господарів, нарешті напружено велася робота із пошуку власного «обличчя» новостворюваного закладу культури.
     Формування музейної колекції (на сер. 2000-х налічувала бл. 7,5 тисяч екземплярів) розпочалося тоді ж — наприкінці 1980-х років. Так, містом були придбані полотна яскравих представників національного малярства кінця XIX — початку ХХ століть — В. Орловського, О. Мурашка, Г. Світлицького, М. Бурачека та інших. Але з часом стало наявним, що збираючи традиційне мистецтво, Хмельницький художній все одно навряд чи конкуруватиме з найкращими українськими художніми зібраннями, і тому спеціалізацією музею, за підтримки колективу закладу, було обране саме сучасне українське мистецтво. У такий спосіб Хмельницький обласний художній музей на сьогодні (2000-ні) володіє яскравими його взірцями:
     т. зв. «моральний ренесанс» 1980—90-х років — твори А. Антонюка, Ф. Гуменюка, І. Марчука, В. Задорожного, О. Заливахи;
     напрямок «нової нефігуративності» — презентований полотнами Т. Сільваші, М. Гейка, О. Животкова, М. Кривенка, А. Криволапа;
     широко представлені львівська та одеська художні школи;
     окремою частиною зібрання від 1989 року став меморіальний фонд Г. Верейського (близько 3 тисяч одиниць зберігання).

Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера