Ян Морис

     Ян Меттью Морис (англ. Ian Matthew Morris; рід. 27 січня 1960) - професор Стенфордського університету. Викладає історію, археологію і класичні мови. Член Британської академії. Автор 14 книг і понад вісімдесят статей з археології та історії.
     Ян Морис досліджує довгостроковий період світової історії починаючи від кінця льодовикового періоду і до теперішнього часу. Особливо його цікавить все, що стосується біології, соціології, географії та еволюційної історії.
     В одній зі своїх найпопулярніших книг «Чому Захід панує - натепер» (книга переведена на 13 мов) Ян Морис пояснює причини глобального домінування Заходу в історії останніх століть. У цій роботі він аналізує як географія та природні ресурси сформували розподіл багатства і влади у всьому світі, і як це відіб'ється на історії майбутнього.
     Ян Морис народився в англійському місті місті Сток-он-Трент 27 січня 1960 року.
     Закінчив місцеву загальноосвітню школу, цікавився музикою. У 1981 році з відзнакою закінчив факультет стародавньої історії і археології в Бірмінгемському університеті. У 1985 році отримав ступінь доктора філософії в Кембріджському університеті і переїхав до Сполучених Штатів Америки. Там він закінчив факультет історії в Університеті Чикаго.
     У 1995 році почав роботу в Стенфордському університеті спочатку заступником декана гуманітарних і природничих наук і завідуючим кафедрою класичних наук, потім директором Інституту історії і соціальних наук. Ян Морис - один із засновників Стенфордського центру археології, два роки він був його директором. За цей час він опублікував безліч робіт про історії та археології давнього Середземномор'я та всесвітньої історії. Отримав премію Діна за видатні досягнення в галузі викладання.
     У 2009 році Ян Морис отримав премію декана за видатні досягнення в галузі викладання.
     З 2000 по 2007 рік керував розкопками в Monte Polizzo (Сицилія).
     Ян Морис нагороджений стипендією Гуггенхайма, Гуверівського інституту, Національним гуманітарним фондом, Центром елліністичних досліджень, і Інститутом гуманітарних досліджень в університеті Вісконсін-Медісон. Він також є членом - кореспондентом британської академії і був удостоєний почесних ступенів від університету Де Пау і Бірмінгемського університету.

Книги на Книгомані
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера