Анатолій Дністровий

     Анатолій Дністровий (автонім – Анатолій Астаф’єв, 1974 рік, Тернопіль - ...) – київський письменник, есеїст молодшого покоління.

     Народився 1974 року в Тернополі, в сім’ї поета, професора компаративістики та теорії літератури Олександра Астаф’єва.
     Навчався в міській середній школі № 20. Закінчив Тернопільське професійно-технічне училище №2 (1991), історико-філологічний факультет Ніжинського педагогічного університету імені Миколи Гоголя (1997) та аспірантуру на кафедрі філософії Київського національного аграрного університету (2000). Засновник і учасник літературної групи «Друзі Еліота» (1993-1996). Член Асоціації українських письменників (1998).
     У 2000 році на філософському факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка захистив кандидатську дисертацію з філософії, присвячену розумінню історії українським радикальним націоналізмом. Кандидат філософських наук (2001). Як асистент викладав філософію в Національному аграрному університеті, як гостьовий доцент читав авторський спецкурс, присвячений філософії творчості, в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
     В різні роки працював старшим консультантом відділу етнополітики Національного інституту стратегічних досліджень РНБО, політичним аналітиком. Сьогодні – керівник спецпроектів часопису «Український тиждень».
     Перекладав поетичні твори Георга Тракля, Пауля Целяна, Германа Броха, Альберта Еренштайна, Готфріда Бенна, Гергарда Фріча, Вітезслава Незвала, Алеся Рєзанова.
     Одружений. Виховує доньку Марту-Марію.
     Особисті зацікавлення: світова поезія, антисистемна філософія, трансформація націоналізму від романтизму до глобалізації, рибальство, російський більярд, подорожі.
     Особисте кредо: Кантове «стався до кожної людини як до мети самої по собі, а не як до засобу» і принципова дистанція від будь-яких літературно-інтелектуальних корпорацій.

Джерело: http://www.grani-t.com.ua/ukr/authors/107/

Книги на Книгомані
Культурна Україна. Каталог сайтів ЛітПорталу Проба Пера